środa, 10 maja 2017

bookids
Książki towarzyszą nam od początku. Zaczęłam czytać Nadii kiedy była jeszcze zupełnie malutka. Od tego czasu nasza witrynka z książkami pęka w szwach jednak nadal co jakiś czas uzupełniamy ją o kolejne ulubione pozycje.
Czytamy wspólnie również Gai, która uwielbia słuchać różnych głosów a jej wzrok przykuwają kolorowe obrazki. Dlatego też na blogu co jakiś czas w naszej zakładce  biblioteka możecie znaleźć książki, które naszym zdaniem warto mieć na półce lub są naszymi ulubionymi. Tym razem jednak chciałabym Wam przedstawić dwie ciekawe pozycje zarówno dla przedszkolaka jak i malucha. Nie są to typowe książki do czytania ale połączenie zabawy i nauki w jednym! Dlaczego nauki? już mówię! obie propozycje są wydane w języku angielskim przez co razem z dzieckiem możemy ćwiczyć poszczególne proste wyrazy a także wykonywać fajne aktywne ćwiczenia. To świetny sposób na to aby zachęcić dziecko do nauki języka poprzez zabawę. Książki, o których Wam dzisiaj opowiem pochodzą z internetowej księgarni Bookids.pl gdzie znajdziecie mnóstwo pięknie wydanych pozycji w języku angielskim takich brytyjskich wydawnictw jak Usborne Publishing, Nosy Crow czy Bloomsbury. Szeroki wybór książek pozwoli na dobranie ich odpowiednio do wieku dziecka. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W tej malutkiej księgarni znajdziecie książki nie tylko do czytania ale także do  rysownia wyklejania czy wycinania.

Nasza pierwsza propozycja to książka dla przedszkolaka. Paluszkowa malowanka wprost zachwyciła Nadię. Przepięknie wydana wręcz zachęca do jej otwarcia i zobaczenia co kryje się w środku. Jest to kolorowa książka pełna obrazków do pomalowania za pomocą odcisków paluszków z dołączonym do niej panelem z tuszami. Tusze są zmywalne. Wystarczyć jedynie wytrzeć paluszek by wybrać kolejny kolor. W książce jest mnóstwo ciekawych i prostych ćwiczeń oraz obrazków, które z pewnością ułatwią ich wykonanie.
książeczka z pieczątkami - bookkids.pl
biurko - woodszczęścia
plecak - petit picotin
kamizelka i spódniczka - kids on the moon
Tym razem pokażę Wam coś dla malucha. Gaja lada moment skończy 9 miesięcy. Siedzi już zupełnie samodzielnie przez co jej perspektywa widzenia świata  zachęca wręcz do różnych aktywności. Książeczka, którą dla niej wybrałam jest idealna dla tak małego dziecka. Twarde grube karty, mnóstwo żywych kolorów i obrazki przedstawiające pierwsze zwierzątka. Książeczka jest interaktywna. Dzięki przesuwanym elementom świetnie rozwija motorykę u takich maluchów a jej niewielki rozmiar idealnie pasuje do małych rączek Gai. 

książeczka zoo - bookkids.pl


Tym wpisem chciałabym rozpocząć pewien cykl na naszym blogu. Co miesiąc będę Wam pokazywać dwie wybrane przez nas książki z tej internetowej księgarni. Tym samym mam nadzieję zachęcić Was do wspólnej nauki języka angielskiego, oczywiście poprzez fajną i aktywną zabawę.

2 komentarze:

  1. Książeczki zapowiadają się super ale tylko dzięki Wam. Jak zawsze pięknie wszystko Pani ujęła :) a dziewczynki choć się powtórzę po raz setny - przepiękne do zacałowania :):)

    OdpowiedzUsuń