wtorek, 16 maja 2017

książki do zadań specjalnych
Czytanie książek to już nasz rytuał. Jak wspominałam Wam zresztą w ostanim poście mamy ich pokaźny zbiór a co za tym idzie każdego wieczoru czytamy nowe opowieści i zagłębiamy się w przygody naszych ulubionych bohaterów.
Tym razem jednak chciałabym pokazać Wam książki do zadań specjalnych. Te kolorowe nie duże książeczki są genialną alternatywą dla tych typowych ''pisanych''. Autorem tego niezwykłego zbioru jest sam Harve Tullet wybitny i doceniany pisarz, który zrewolucjonizował pojęcie literatury dziecięcej. Wielokrotnie nagradzany jeden z najoryginalniejszych autorów książek dla dzieci. Seria The game of.. o której chcę dziś Wam opowiedzieć nie tylko zaciekawi małego czytelnika ale także sprowokuje do samodzielnego myślenia. Te niezwykle oryginalne książki pobudzą dziecięcą wyobraźnię i sprawią że dziecko na pewno chętnie po nie sięgnie.Pierwsza z serii nosi nazwę Zabawa w oczka i jest idealną książką do zabawy z innymi. Również z  rodzicami. Otwierając kolorowe karty możecie zmieniać się w różne postacie i wymyślać nowe przygody. Możecie również odgrywać przy tym role, niczym w prawdziwym teatrze.
Znajdź różnicę to kolejna z serii książeczka, w której cała zabawa polega na znajdowaniu przez dziecko różnic. Nie ma w niej odpowiedzi więc tak naprawdę wygrywa ten kto znajdzie ich najwięcej. To świetna rozrywka dla każdego i małego i dużego a przy tym świetnie rozwija pamięć wzrokową i zdolność koncentracji.Teraz coś dla małych sportowców czyli Paluszkowa olimpiada i paluszkowe buźki. Do zabawy potrzebujecie jedynie kolorowych długopisów, paluszków i wyobraźni. Na opuszkach palców  namalujcie oczy i buźki i gotowe! teraz możecie wziąć udział w olimpiadzie i świetnie się przy tym bawić!
Gra cieni to zdecydowany pogromca ciemności! do zabawy potrzebujecie jedynie latarki, kawałek ściany i szczyptę wyobraźni. Wystarczy poświecić na książeczkę by na ścianie ukazały się ukryte w niej cienie. My akurat nie czekałyśmy do wieczora i zobaczyłyśmy co kryje się w środku. A... tam! zresztą nie będę Wam zdradzać musicie koniecznie przekonać się sami!


Ruszajmy w drogę!  Zamknijcie oczy połóżcie palec na wypukłej  lini i wybierzcie się z nami do świata wyobraźni. Świetna propozycja dla tych, którzy uwielbiają zabawę z zamkniętymi oczami. Jest ciekawie i zabawnie, a poprzez zmysł dotyku dziecko w genialny sposób może rozwijać swoją wyobraźnię wymyślając przy tym niezwykłe historie. Premiera tych niezwykłych książek odbędzie się już 24 maja. Informacje o tym, w których dokładnie internetowych księgarniach będą dostępne znajdziecie na stronie wydawcy Insignis.pl. Tymczasem więcej dodatkowych informacji na temat samych książek znajdziecie na stronie tullet.pl a klikając w  poniższe linki zobaczycie jaki inaczej jeszcze możecie się bawić książeczkami.

             Gra Cieni  Paluszkowa  Olimpiada  Ruszaj w drogę !  Znajdź różnicę  Zabawa w oczka

książki Harve Tullet - Insignis
bluzka- Nobonu
spódnica - Kids on the moon
wiklinowa etażerka - Lilu
baldachim - Cotton & Sweets

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz