sobota, 17 października 2015

ziuzia i coś niezwykłegoZiuzia i coś niezwykłego to druga już część przezabawnych opowieści o przygodach pewnej dziewczynki. Ziuzia bo tak ma na imię główna bohaterka książki, ma jedno oko szare a drugie zielone co sprawia, że jest ona jeszcze bardziej niezwykła.
Jej niesamowite pomysły, a ma ich całkiem sporo! Przychodzą z pępka, bo przeciez pępek musi do czegoś służyć. Ziuzia ma całkiem zwyczajną rodzinę. Mama ( Mucha ), tata ( Puszek ) oraz starsza siostra ( Kika ). W pierwszej części możecie ich lepiej poznać natomiast w tej, nie sposób ich nie polubić!
Ta niezwykła dziewczynka potrafi robić zupełnie niezwykłe rzeczy. Potrafi rozmawiać z szafą, czarować czy grać na flecie. Czasem staje się też niewidzialna. Tym razem Ziuzi przytrafia się coś niezwykłego! Przyszło jej się zmierzyć z zupełnie nową rzeczywistością. Otóż nasza Ziuzia zostanie teraz starszą siostrą! Ba!  Zostanie starszą i zarazem młodszą siostrą a to już nie lada wyzwanie. Ziuzię powinien poznać każdy a już na pewno powinien poznać jej niezwykłe przygody.
 Ziuzię stworzyła Malina Prześluga. Dramatopisarka, której sztuki wystawiane są w teatrach dla dzieci w całej Polsce. Za nietypowe i wspaniałe liustracje odpowiedzialny jest Roman Romanowicz, który w zabawny sposób przedstawił obraz naszej małej bohaterki. Ziuzia dzięki swojej ogromnej wyobraźni przenosi nas każdego wieczoru do swojego niezwykłego świata pełnego fascynujących przygód.

Nadia :
bluzka, kamizelka i spódniczka - softtones
podkolanówki - MrugalaXManyMornings
poduchy - radosna fabryka
krzesełko z uszami - bambooko

5 komentarzy: