poniedziałek, 20 listopada 2017

magicube - magnetyczne klocki
Fajnie mieć siostrę. Kompankę do wszelkich zabaw, czytania książek i wspólnego spędzania czasu. Odkąd Gaja zrobiła się bardziej mobilna, wspólne zabawy dziewczynek nabrały zupełnie innego wymiaru. Zaczęły się lepiej dogadywać. Złapały więź, dzięki której każdego dnia stają się sobie bliższe.
Gaja jest wpatrzona w Nadię jak w obrazek. Potrafi czekać na nią aż przyjdzie z przedszkola żeby tylko się z nią pobawić. Najlepiej jest w weekendy, kiedy wszyscy mamy czas wyłącznie dla siebie a dziewczynki mogą się wtedy bawić cały dzień. Od niedawna też wspólnie dzielą pokój co mam wrażenie, jeszcze bardziej je zbliżyło. Dziewczynki dzieli ponad trzy lata różnicy. Czasem, co jest też zupełnie zrozumiałe obie mają potrzebę pobyć same lub zająć się czymś zupełnie innym. Jednak zazwyczaj bawią się razem, wspólnie. Dlatego szukając dla nich ciekawych i kreatywnych zabawek głównie myślę o takich, którymi mogłyby się też bawić razem. Taką zabawką jest właśnie Magicube

Magnetyczne klocki, o których chciałam Wam dzisiaj opowiedzieć to świetna zabawa dla dzieci tak naprawdę w każdym wieku. To nie są zwykłe klocki a stymulująca rozwój i kreatywność zabawka, którą dzieci bardzo lubią. No bo kto nie lubi układać klocków? To namagnesowana układanka, którą można układać w dowolne kombinacje i dokładać kolejne zestawy. Wykonane z wysokiej jakości materiałów są bezpieczne nawet dla rocznych maluchów. Zestaw klocków dla Gai składa się z czterech kolorowych elementów przedstawiających cztery obrazki z owocami. To nie tylko układanie ale też ćwiczenie małych rączek i nauka koncentracji. Prosta kombinacja zapewnia naprawdę fajną zabawę a kiedy czegoś nie potrafiła złożyć sama, starsza siostra służyła pomocą. Zestaw dla Nadii to już ciekawsza historia. Klocki z pewnością spodobają się niejednej małej dziewczynce. To układanka składająca się z jedenastu kolorowych klocków oraz magnesów do ułożenia. Można z nich układać naprawdę najróżniejsze figury, dodatkowo ozdabiając magnesami. Klocki mogą leżeć na podłodze a mogą też stać. Gdyż magnes sprawia, że układanka nie burzy się tak szybko jak zwykłe klocki. To świetna alternatywa dla tych, które dobrze znamy ze sklepowych półek. Tak naprawdę podczas  ich układania  tylko wyobraźnia może nas ograniczać. Można je układać według załączonych wskazówek ale też można wymyślać własne kombinacje. Lubię tego typu zabawki, które w prosty sposób rozwijają i pobudzają kreatywność u dzieci. To jedna z tych rzeczy, które mam wrażenie szybko się nie znudzą a zapewnią rozrywkę na długie zimowe wieczory. 

klocki - magicube

1 komentarz:

  1. Co dwie głowy to nie jedna. Ewidentnie widać że obydwu dziewczynkom podobają się te klocki.

    OdpowiedzUsuń