czwartek, 1 grudnia 2016

świąteczne pierniczki
To będą pierwsze święta Gai, dlatego tym bardziej nie możemy się ich doczekać. Z pewnością będą magiczne i zupełnie inne niż były do tej pory. Bardziej rodzinne, bo we czwórkę. Jak co roku jednak  wspólnie z Nadią oddajemy się  naszej tradycji i kiedy zbliżają się Święta zabieramy się za pieczenie świątecznych ciasteczek. Jednak nie są to zwykłe ciastka, to specjalne pierniki dla Mikołaja. 


Kiedy zbliża się 6 grudnia przygotowujemy dla niego specjalny poczęstunek. Kiedy zapada zmrok, przed pójściem spać zostawiamy koło łóżka kilka słodkich ciastek i mleko. Zawsze kiedy do nas przychodzi czeka na niego mała przekąska. Przecież zagląda do tylu domów, z pewnością jest bardzo głodny! Zatem zajrzałyśmy do naszej ulubionej książki z przepisami i zabrałyśmy się za nasze świąteczne wypieki. Świetnie sprawdził się tutaj drewniany zestaw do pieczenia dla Nadii. Miała swój mały wałek i stolnicę i muszę przyznać, że naprawdę nieźle jej szło! Upiekłyśmy kilka blach aromatycznych korzennych ciasteczek i zabrałyśmy się za dekorowanie. Gotowe schowałyśmy do metalowej puszki gdzie czekają na Mikołaja. My swoje również zawieszamy na naszym świątecznym drzewku. Jest pięknie i pachnąco! 


Dla tych którzy mają w planach również upiec w tym roku pierniki mam fajny sprawdzony już przez nas przepis. Zaczął się właśnie grudzień więc już śmiało można zabierać się za świąteczne wypieki.

                                                                                  smacznego! :)


zestaw do pieczenia - le toy van
mikser - le toy van
sukienka - malulo.pl
książka z przepisami dla dzieci - Gratka dla małego niejadka


Z okazji Mikołaja mam dla Was jeszcze jedną niespodziankę! na hasło NANUSZKA w sklepie Krainaecozabawek.pl czeka na Was 10% rabatu na wszystkie zabawki.


8 komentarzy: