piątek, 19 czerwca 2015

kto tam zerka na KacperkaKsiążki czytamy wspólnie od samego początku. Nadia je bardzo lubi, ja zresztą też. Mamy już pokaźną biblioteczkę.
Teraz kiedy dopadła nas choroba i musimy siedzieć w domu, czytamy na okrągło. W ruch poszły wszystkie nasze ulubione książki. Jednak ta, o której chcę Wam opowiedzieć jest wyjątkowa! Nadia dostała ją jakiś czas temu w prezencie i od razu zwróciła moją uwagę. Zarówno tym jak została zilustrowana ale głównie tym w jaki sposób została napisana. Autorem książki jest nie kto inny jak sam Jerzy Stuhr, który wiele lat temu wymyślił tytułowego bohatera Kacperka. Opowiadał jego ciekawe przygody swoim dzieciom, kiedy były jeszcze małe i ubarwiał im w ten w ten sposób wspólne czytanie.

Kto tam zerka na Kacperka to wesoła opowieść o niesfornym uczniu i jego niezwykłych przygodach. Rzecz się dzieje w bibliotece, gdzie Kacperek spotyka tam małą myszkę Fiszkę. Ta opowiada chłopcu wiele zabawnych historii. W książce znajdziecie mnóstwo znanych i lubianych wierszy z dzieciństwa. Takich autorów jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim czy Wanda Chotomska ale także dużo śmiesznych rymowanek, które pamiętamy jeszcze z naszego podwórka. Książka została wydana przez Wydawnictwo Literackie. Za nietypowymi ilustracjami stoi Marianna Bończa Stuhr. W ten oto sposób powstał ten niezwykły duet ojca i córki, który bawi i porusza dziecięcą wyobraźnię. Nas rodziców natomiast, czytając te wszystkie wiersze swoim dzieciom. Z pewnością ucieszy fakt, że możemy sobie wyobrazić jak brzmiały one w wykonaniu samego autora. 
Książka dostępna jest w wielu internetowych księgarniach takich jak bonito.pl. Znajdziecie ją również  w każdym empiku.
 
Nadia :
bluzka - mouse in a house
spodnie -misimi
półka biblioteczka - WOODszczęścia

3 komentarze:

  1. książki są the best! tak jak Wy dziewczyny:)

    OdpowiedzUsuń
  2. a gdzie można dostać takie krzesełko z "uszatym" oparciem :) ??

    OdpowiedzUsuń