piątek, 15 maja 2015

Teatr Małego WidzaO Teatrze Małego Widza słyszałam już jakiś czas temu. Wiedziałam, że można tam pójść już nawet z rocznym dzieckiem, jednak nie byłam do końca przekonana czy takie maluchy wytrzymają w spokoju cały spektakl.
Kiedy zbliżał się weekend szukałam fajnych miejsc na rodzinne wyjście, tak żeby było wspólnie, razem. Mieszkamy w Warszawie więc atrakcji tu nie brakuje. Pomyślałam o teatrze i po wcześniejszym zajrzeniu na stronę, zdecydowaliśmy się na spektakl Cztery Pory Roku, który okazał się idealny na pierwszą wizytę w tym miejscu.

Cztery Pory Roku to przepiękna opowieść o tym co dzieje się wokół nas. O zmieniającej się przyrodzie i o na pozór zwykłych rzeczach, które tam zostały przedstawione w sposób zupełnie magiczny. Nietypowa i zadziwiająca muzyka, przedziwne instrumenty i zmieniające się kolory to wszystko na wyciągnięcie ręki. To niesamowita opowieść o świecie i tym co nas otacza. O wiośnie, na którą z utęsknieniem zawsze czekamy, o lecie i ciepłych promykach słońca zamkniętych w słomkowym kapeluszu. O jesieni i kropelkach deszczu oraz zimie z płatkami śniegu lekkimi jak piórko.Z reguły teatr kojarzył się do tej pory wyłącznie z dorosłymi jednak Teatr Małego Widza to miejsce magiczne. Gdzie muzyka przeplata się z obrazami. Nie ma tam podziału na scenę i widownię. Dzieci mogą wyrażać emocje na swój własny sposób. Mogą się śmiać i mówić, mogą dotykać i słuchać. Czas spektakli dostosowany jest do najmłodszych, jest również czas na zabawę a oczekiwanie na rozpoczęcie umili dzieciom znajdujący się tam kącik zabaw. To wspaniała przygoda zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nadia oglądając przedstawienie była oczarowana. Śmiała się i oglądała z ogromnym zaciekawieniem. Było to dla niej duże przeżycie, a ja mogłam na chwilę przenieść się do świata fantazji i wsłuchać się w dźwięki, których nigdy wcześniej nie słyszałam.

W ten weekend w Warszawie rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych Take Part In Art, którego organizatorem jest właśnie Teatr Małego Widza. Zajrzyjcie koniecznie na stronę po więcej informacji i zapoznajcie się z repertuarem tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz