niedziela, 7 grudnia 2014

Alicja w Krainie CzarówChyba nie ma wśród nas nikogo kto nie znał by tej opowieści. Niezwykła, surrealistyczna historia dziewczynki, która przeżywa niecodzienne przygody. Każdy z nas zapewne czytał bądź słyszał o tej książce w dzieciństwie. Ja również.
Jednak dawno żadna książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak ta! Klasyczna opowieść, która zyskała zupełnie inną oprawę. Przechodząc między sklepowymi półkami w markecie natchnęłam się na nią i jestem totalnie oczarowana.

Przepiękna szata graficzna książki sprawia, że staje się ona niezwykle miła dla oka. Autorką tych cudnych obrazków jest włoska ilustratorka Manuela Adreani. To ona wprowadza młodego czytelnika do świata baśni ukazanego w nie co inny sposób. Kolory są bardzo stonowane przez co książka nabiera niezwykłego klimatu. Tytułowa Alicja ubrana w kwiecistą sukienkę przedstawiona jest zupełnie inaczej niż ta, którą pamiętamy z dzieciństwa. Jest charyzmatyczna i trochę tajemnicza.
W niezwykle ciekawy sposób zostali przedstawieni również inni bohaterowie tej opowieści. Ta klasyczna opowieść na motywach powieści Lewisa Carrolla to wspaniała podróż do Krainy Czarów, w której dzieją się rzeczy absolutnie magiczne. Książka zachwyca również dzięki swej wielkości. Duży format ok 30 na 40cm oraz twarda oprawa sprawia, że staje się ona pięknym elementem w pokoju dziecka. Książkę wydało Wydawnictwo Olesiejuk .Trafiłam na nią zupełnie przypadkiem jednak jest ona dostępna w wielu internetowych księgarniach np bonito.pl

''Alicja w Krainie Czarów to książka, do której wraca się przez całe życie''


Nadia :
spinka - kollale
bluzka    milapinou

2 komentarze: